Підручники автора: Авраменко О.М.

Укр літ 8кл Авраменко

ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА ЯК ОДНА З ФОРМ ДУХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ

Минув ще один рік навчання, а твій діалог із творами української літератури триває... Саме література як один із видів мистецтва духовно збагачує тебе як особистість, формує й утверджує твій гуманістичний світогляд.

Здавалося б, звичайнісінькі слова — зорі, груші, тиша, ночі, куполи, передчуття, осінь... — але коли їх майстерним пером митця поєднати в речення, то вони зазвучать по-іншому — емоційно, зворушливо, тобто по-художньому. Ось прочитай поданий нижче текст, яскраво домальовуючи картини, що виникають в уяві, і ти в цьому переконаєшся...

Коли за селом стихає гул комбайна, коли в тиші ночей на землю починають падати зорі та груші, коли з небесного купола з'їде Великий Віз — мене щемно огортає передчуття осені. А ще як побачу в пишних кронах жовтий листок, а ще як підпалить хтось картоплиння! Дим перемішується з пахощами яблук і нагадує мені, що це минає серпень, що сонце заходить далеко не там, де заходило в червні. І, дивлячись на край свіжої ріллі, бачу кінець літа. А я наче й не набувся в його теплі, не нажився в його розкоші! Та зелені клени вже маряться золотими. І здається, що не комори наповнюються урожаєм, а сама душа збагачується життєвим ужинком.

0 цій порі, коли копають картоплі, я щоразу й усе глибше впадаю в якусь велику і терпко-піднесену покору. Під її могутнім впливом безмовно дозволяю деревам скидати листя, відпускаю у вирій журавлів і благословляю діток у школу. Бо повітря все дужче пахне вереснем, а вересень пахне сторінками нових підручників. На шкільному подвір'ї враз здійметься гамір, і почнеться новий навчальний рік. Так заведено здавна, і це неодмінно, як осінь.

У цій мініатюрі якихось незвичайних поетичних слів не так і багато (терпко-піднесений, щемно, покора, благословляти), проте вся вона напрочуд поетична. її могла написати лише людина з багатим духовним світом і тонким відчуттям слова. Ця людина — Василь Думанський, письменник із села Серединки, що на Вінниччині. Йому доля з раннього дитинства присудила бути прикутим до ліжка: здавалося, вибору не було, адже вирок долі оскарженню не підлягав... Але приречений на нерухомість, Василь зробив свій вибір, єдино можливий і єдино правильний, — він вибрав Слово.

Ще раз уважно прочитай заголовок цієї статті: у ньому є важливі слова — духовна діяльність людини. Саме духовна діяльність Василя Думанського й інших письменників витворила літературні шедеври, якими ми сьогодні захоплюємося.

У чому ж секрет притягальної сили довершених художніх творів, зокрема й мініатюри Василя Думанського «Коли копають картоплі»? Секретів багато, але головний — це наявність у творі різноманітних образів.

Українська література 9кл Авраменко

Дорогі старшокласники!

Твори, запропоновані програмою для вивчення української літератури в дев’ятому класі, значно складніші за сприйняттям, аніж ті, що їх доводилося вам читати раніше. Вони потребують глибшого осмислення і сприяють формуванню свідомого читача — людини сучасної, озброєної знаннями з української історії, культури й естетики, а отже, — українця-європейця, а не українця-хуторянина. Адже духовно й матеріально багатою може бути лише та держава, у якій живе народ, нація, тобто спільність людей, які знають, шанують і пишаються історією й культурою свого рідного краю.

У цій книжці зібрані скарби нашої минувшини: від перших перекладів Біблії, Києво-Печерського патерика і козацьких літописів до великого слова Тараса Шевченка і романтичних пригод "Тигроловів" Івана Багряного.

Сподіваюся, що вдумливе читання творів забезпечить вам не тільки добрі знання з історії, культури й побуту, а ще й естетичне задоволення й втіху, допоможе сформувати високу життєву мету й Ідеали!

Українська література 7 клас Авраменко

Шановні семикласники! Перед вами підручник з української літератури, з яким працюватиме протягом цього навчального року. Українську літературу як навчальний предмет ви вивчали в 5 і 6 класах, опановуватимете її й до кінця навчання в школі. Цей предмет є не тільки науковою, а й мистецькою дисципліною, адже художній твір — це явище мистецтва.

Чим відрівняється фотографія від картини, а опис історичних подій у підручнику від опису тих же подій у художньому літературному творі? Передусім, звичайно, способом зображення. Адже як і на картині, так і в художньому літературному творі основну роль відіграють творча уява й фантазія митця, а фотографія й підручник — це, по суті, відображення нашої дійсності. Порівняйте різне словесне зображення вітру й переконайтеся н цьому.

Українська мова 8 клас Авраменко

Дорогі восьмикласники!

Цього року ви починаєте вивчення синтаксису й пунктуації, тобто переходите на ще вищий рівень вивчення української мови, адже речення значно ближче стоїть до мовної реальності, у якій ви живете. Звуки, слова та їх особливості, які ви детально вивчали в попередніх класах, є будівельним матеріалом для речення, за допомогою якого ви вже можете передавати свої думки, інтонації, емоції. Тобто ми з вами дійшли до розділу науки про мову - синтаксису, який уже повною мірою вступає у взаємодію з реальним спілкуванням, необхідним, як повітря, у нашому житті.

Цей підручник допоможе вам у цікавій і сучасній формі опановувати крок за кроком знання із синтаксису словосполучення й речення, а також навчатиме правильно ставити розділові знаки, від яких багато чого залежить, коли нам доводиться висловлювати думки (у цьому ви найближчим часом переконаєтеся).

Особливістю цієї книжки є, з одного боку, більш спрощений і доступний підхід до вивчення граматичних явищ, а з іншого - новий формат підручника - той, який використовують у Німеччині, Великій Британії, США та інших країнах світу з високим рівнем життя й освіти. Такий варіант підручника дає широкі можливості для використання ілюстрацій, таблиць, схем.

Сподіваємося, що вам цікаво буде вивчати синтаксис і пунктуацію за тематичним принципом добору навчального матеріалу. Це означає, що кожну граматичну тему ви будете вивчати на мовному матеріалі з якоїсь конкретної галузі життя: людина, вдача й поведінка людей, спорт, вода, страви, одяг, сучасна музика, вишиванний рушник, замки України, мультфільми та ін.

Грамотне мовлення - невід’ємна ознака успішної людини. Підвищити свій мовний рівень вам допоможе рубрика "Культура слова", у якій ви знайдете типові помилкові (часто суржикові) конструкції; проблемні наголоси, колоритні приказки. Ми пропонуємо для вивчення мови й матеріали мережі Інтернет. Це зробить вашу роботу на уроці чи вдома більш різноманітною й цікавою. Переглядайте експрес-уроки в YouTube (у пошукове віконце досить увести конкретний урок) - вони сприятимуть якнайкращому засвоєнню мовних нюансів.

Вправа для спостережень - правила - вправи для тренування - рубрика "Культура слова" - домашнє завдання - не типова будова кожного уроку, який розміщений на двох розворотах. Сподіваємось, що такий формат сприятиме чіткості й організованості в опануванні української мови. Ознайомтеся з піктограмами, які, як маяки в морі, орієнтуватимуть вас па різні види роботи. Успіхів!
Автори

Українська мова 9 клас Авраменко

Дорогі дев’ятикласники!
Цього навчального року ви продовжуєте вивчення синтаксису й пунктуації. Звуки, слова та їхні особливості, які ви детально вивчали в попередніх класах, є будівельним матеріалом для речення, за допомогою якого ви вже можете передавати свої думки, інтонації та емоції.

Підручник допоможе вам у цікавій і сучасній формі опанувати знання із синтаксису складного речення, а також навчатиме правильно ставити розділові знаки, від яких багато що залежить, коли вам доводиться висловлювати думки (у цьому ви найближчим часом переконаєтеся).

Особливістю цієї книжки, з одного боку, є спрощений і більш доступний підхід до вивчення граматичних явищ, а з іншого - новий формат підручника - той, який використовують у Німеччині, Великій Британії, США й інших країнах світу з високим рівнем життя та освіти. Такий варіант підручника дає широкі можливості для використання ілюстрацій, таблиць і схем.

Сподіваємося, що вам цікаво буде вивчати синтаксис і пунктуацію за тематичним принципом добору навчального матеріалу. Це означає, що кожну граматичну тему ви будете вивчати на мовному матеріалі з якоїсь конкретної галузі життя: нори року, страви, одяг, сучасна музика, наука, місто, подорожі та ін.

Грамотне мовлення - невід’ємна ознака успішної людини. Підвищити свій мовний рівень вам допоможе рубрика "Культура слова", у якій ви знайдете типові помилкові (часто суржикові) конструкції; проблемні наголоси, колоритні приказки.

Ми пропонуємо для вивчення мови й матеріали мережі Інтернет. Цезробить вашу роботу на уроці чи вдома більш різноманітною й цікавою.

Вправа для спостережень, правила, вправи для тренування, рубрика "Культура слова", домашнє завдання - це типові складники кожного уроку. Сподіваємося, що такий формат сприятиме чіткості й організованості в опануванні української мови.

Ознайомтеся з піктограмами, які, як маяки в морі, орієнтуватимуть вас на різні види роботи. Успіхів!
Автор

Підручники автора: Апостолова Г.В.

Геометрия 8кл Апостолова

Шановний учню!

Можливо, на фоні дивовижних досягнень науки і техніки, з якими Ви зустрічаєтеся на кожному кроці, геометрія, що пропонується для вивчення в школі, може здаватися якимось несучасним предметом, зовсім непотрібним у наш час людині, у чиє життя ввійшли комп'ютери, мобільні телефони, цифрові технології.

Так, людство в цілому за останні тисячоліття стало набагато розумнішим. А чи стала розумнішою кожна людина? Сьогодні ми знаємо набагато більше за своїх предків, бо «стоїмо на їхніх плечах». Розвиток людства - це, в першу чергу, розвиток людської думки. Геометрія є своєрідним дзеркалом. унікальною скарбничкою, яка зберігає найвищі досягнення людства, перлини людської думки, які створені впродовж більш як двох тисячоліть наймудрішими його представниками. Оволодіти цими скарбами - це не лише навчитися логічно й послідовно мислити, а й в дарунок отримувати насолоду від самого процесу мислення, здатності до самостійного відкриття.

В. Фухс (відомий німецький математик XX ст.) казав:

«Геометрія — це широкий розкішний краєвид, відкритий усім тим, для кого мислення становить справжню радість».

Підручник надає Вам можливість скористатися скарбницею Геометрії як найповніше.

Бажаю радості навчання за цим підручником.
Автор

Геометрія 11кл Апостолова

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ


В останньому для вас шкільному навчальному році курс стереометрії пропонує застосування здобутих раніше знань до вивчення властивостей векторів у просторі та певних просторових тіл. Жодну конструкцію, що оточує нас у повсякденному житті, не можна побудувати без володіння такими знаннями. Це не тільки мости та будинки, а ще й розрахунки різноманітних машин, літаків, ракет тощо. Для створення новітніх біотехнологій також потрібні знання із стереометрії - нещодавно з’ясувалося, що велика кількість вірусів має форму октаедра.

Перш ніж розпочати роботу за підручником, повторіть вже вивчене (без цього вам буде важко рухатися далі). У цьому вам допоможуть: питання "Готуємося до заліку", опорні схеми, розміщені наприкінці підручника, та форзаци. Відповідний дидактичний матеріал міститься в перших двох блоках завдань тестової форми "Перевір себе".

Навчальний матеріал у підручнику представлено на трьох рівнях: обов'язковому - для класів з академічним рівнем вивчення математики, додатковому — відповідає вивченню математики в класах профільного рівня і для ознайомлення - позапрограмний матеріал, зокрема з історії математики. Останні два рівні позначені відповідними піктограмами.

Завдання за складністю поділено на чотири рівні:

•    завдання з нуликом біля номера - найпростіші,

•    завдання без позначки - дещо складніші,

•    зірочкою та двома зірочками біля номера позначено завдання наступних двох рівнів складності, які пропонуються для профільного й поглибленого вивчення математики, підготовки до ЗНО.

"Відповіді та поради" допоможуть вам переконатися в правильності виконання завдань, а інколи вкажуть шлях розв’язування.

Повторити, узагальнити навчальний матеріал і перевірити рівень його засвоєння вам допоможуть опорні схеми наприкінці підручника та на його форзацах і рубрики: "Завдання на узагальнення знань" — після кожного розділу; "Готуємося до заліку" і "Перевір себе" - наприкінці підручника.

Рубрика "Готуємося до вступу в ВТНЗ" пропонується тим, хто готується до навчання в ВТНЗ, - містить задачі підвищеного рівня складності.

Пошук потрібного матеріалу в тексті підручника полегшить "Предметний покажчик".

Зміст окремих нестандартних термінів пояснить "Словничок нестандартних термінів".

Якщо вам трапиться незрозумілий математичний символ або скорочення - гляньте на зворот обкладинки підручника.

Бажаю вам досягти вміння володіти собою та навколишнім світом!
Автор

Геометрія 9 клас Апостолова

Цим підручником завершується вивчення курсу шкільної планіметрії, проте це не останні ваші зустрічі з царицею математики - Геометрією. Під час дослідження властивостей просторових фігур ви будете розглядати площини, в яких доведення й обчислення спираються на закони планіметрії, бо на площині виконуються всі аксіоми і теореми планіметрії.
Ідеї геометрії втілені в усіх сферах навколишнього світу, вони з успіхом використовуються у природничих і технічних науках, у тому числі à у найрізноманітніших розділах математики. Переконатися в цьому вам допоможуть власний досвід і останній розділ підручника - Цікаві додатки.

Підручники автора: Афанасьєва О.М.

Математика 11кл Афанасьева

Дорогий юний друже!

Перед Вами підручник з предмета «Математика». Його головне призначення — допомогти Вам систематизувати, розширити і поглибити знання і уміння, які необхідні для математичного моделювання та дослідження процесів і явищ за допомогою функцій, рівнянь, похідної, інтеграла, імовірності та інших математичних об’єктів, опанувати суміжними предметами (фізикою, хімією, біологією тощо). І тим самим упевнитись у могутності математичних методів для пізнання навколишнього світу і розв’язання різних проблем.

Підручник для 11-го класу складається із семи розділів, Кожному розділу передує матеріал, що вивчався раніше і необхідний для вивчення цього розділу. Його подано у вигляді таблиць. Для забезпечення готовності до вивчення матеріалу розділу наводиться діагностичний тест.

Розділи підручника поділено на параграфи, які, в свою чергу, розчленовані на пункти. До кожного пункту подано контрольні запитання, що мають забезпечити активне засвоєння основних понять і фактів пункту в їхньому взаємозв’язку.

Викладення навчального матеріалу в кожному пункті структуроване за рівнями. На першому рівні (його позначено літерою Б) викладаються основні поняття та факти теми, хоча, найчастіше, без формальних доведень. Цей матеріал є базою для подальшого вивчення теми, більш ґрунтовного і повного.

На другому рівні (Його позначено літерою О) наводиться більш повне обґрунтування попереднього матеріалу, його розширення, наводяться приклади його застосування. Матеріал на цих двох рівнях повністю забезпечує оволодіння предметом згідно з вимогами програми рівня стандарту.

Виклад теоретичного матеріалу супроводжується розв’язанням типових задач відповідного рівня. Початок і кінець доведень тверджень та розв’язань прикладів позначено знаками.

До загальної системи задач включено вправи на повторення, що мають сприяти готовності до опанування наступним матеріалом, збереженню вмінь і навичок, сформованих при вивченні попередніх розділів.

Кожний розділ завершується матеріалом для підготовки до тематичного оцінювання, який складається із запитань для самоконтролю (з відповідями) та зразка тематичної контрольної роботи. Для повторення і систематизації навчального матеріалу розділу наведено відповідні таблиці. Кожен із розділів завершується історичним коментарем.

Підручник містить вказівки і відповіді до задач, а також предметний покажчик.

Читання книги не є легкою справою. Деякі фрагменти доведень залишені для самостійного опрацювання. Не минайте їх!

Щиро бажаємо успіхів!

Колектив авторів

Математика 10 клас Афанасьєва

Дорогий юний друже!

Перед Вами підручник а предмета "Математика", Його головне призначення - допомогти Вам систематизувати, розширити й поглибити знання і вміння, які необхідні для математичного моделювання і дослідження процесів і явищ за допомогою функцій, рівнянь та інших математичних об’єктів, опанувати суміжними предметами (фізика, хімія, біологія тощо). І тим самим упевнитись у могутності математичних методів для пізнання навколишнього світу, у розв’язанні різних проблем.

Підручник для 10 класу складається з чотирьох розділів. Кожному розділу передує матеріал, що вивчався раніше і необхідний для вивчення цього розділу. Його подано у вигляді таблиць. Для забезпечення готовності до вивчення матеріалу розділу наводиться діагностичний тест.

Розділи підручника поділено на параграфи, які, в свою чергу, розчленовані на пункти. До кожного пункту подано контрольні запитання, що мають забезпечити активне засвоєння основних понять і фактів у їхньому взаємозв’язку.

Викладення навчального матеріалу у кожному пункті структу-роване за рівнями. На першому рівні (його позначено літерою Б) викладаються найголовніші поняття, основні факти теми, хоча, найчастіше, без формальних доведень. Цей матеріал є базою для подальшого вивчення теми, більш ґрунтовного і повного.

На другому рівні (його позначено літерою О) наводиться більш повне обґрунтування попереднього матеріалу, його розширення, наводяться приклади його застосування. Матеріал на цих двох рівнях повністю забезпечує оволодіння предметом згідно з вимогами програми на рівні стандарту.